Informacje o sklepie
Wszystko zaczęło się ponad 150 lat temu w Pradze, w kapucyńskim klasztorze.
Nie wiemy dokładnie jakim sposobem receptura Balsamu Kapucyńskiego trafiła do Krakowa. Mówi się o rannym czeskim zakonniku, którym zaopiekowali się krakowscy współbracia podczas I Wojny Światowej. W dowód wdzięczności mieli otrzymać przepis wytwarzania Balsamu.
W każdym razie w latach trzydziestych ubiegłego wieku Kapucyni produkują Balsam w Krakowie, który szybko zyskuje popularność. W czasach komunizmu Balsam jest wytwarzany w niewielkich ilościach głównie dla potrzeb braci.
Prawdziwy renesans popularności Balsamu Kapucyńskiego rozpoczyna się pod koniec lat 90-tych i ciągle rosnąca liczba poszukujących tego specyfiku zmusza braci do powołania Manufaktury Kapucynów, która zajmuje się produkcją i dystrybucją Balsamu w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.
Sklepik internetowy też ma swoją historię
Najpierw była furta klasztorna, potem okienko w pokoiku obok, tam też brat ogrodnik zaczął sprzedawać swoje miodowe mieszanki. Gdy go zabrakło, nawiązaliśmy współpracę - która trwa do dzisiaj - ze słynną Pasieką "Barć" założoną przez ks. Ostacha w Kamiannej. Stamtąd pochodzą miody i inne produkty pszczele. Gdy nasz przełożony zobaczył ludzi tłoczących się przy okienku furty zdecydował, przeznaczyć na sklepik dawne pomieszczenie rozmównicy klasztornej - od lat nieużywane. Tutaj obok miodów pojawiły się inne produkty klasztorne - ojca Grzegorza Sroki, preparaty ziołowe wytwarzane przez Franciszkanów z Panewnik, maści Bonifratrów i wiele innych preparatów ziołowych. Sklepik internetowy udostępnia ofertę naszego klasztornego sklepiku tym, którzy nie mogą do nas osobiście wstąpić.
Dziś piecze nad Manufakturą Kapucynów sprawują
Pomagają nam w tym bracia zakonni jak i pracownicy manufaktury
(12 292 81 64, 12 292 81 65) w dni robocze w godz. 9-16.